Close

PRIVÁTNA SAUNA

Saunovanie je veľmi prospešné počas celého roka. Na jeseň a v zime pomáha pripraviť organizmus na chladné počasie a zvýšiť tak odolnosť voči nepríjemným prechladnutiam a virózam, na jar je ideálnou súčasťou detoxikačných kúr, v lete pomáha vyrovnať sa s horúčavami. Samozrejmosťou je očista pokožky a dokonalé zrelaxovanie!

V súčasnosti už nie je saunovanie luxusom, ale patrí k modernému životnému štýlu. Ak stále váhate a saunu ste nevyskúšali z dôvodov ostychu, či nechuti tráviť v nej čas s cudzími ľuďmi, máme pre vás riešenie – v našej saune vám ponúkame súkromie mimo pohľadov ostatných návštevníkov.


Čo vás u nás čaká? Samostatná miestnosť so saunou, ktorá bude vyhriata na teplotu 80 – 100 st. C. Na ochladzovanie sú k dispozícii 2 samostatné sprchy. Súčasťou je aj útulná odpočíváreň s posedením, lehátkami, časopismi a náladovým osvetlením pre maximálne pohodlie.


Ak sa vám v saune zapáči a stanete sa jej pravidelnými návštevníkmi, pocítite okrem relaxačného, regeneračného, kozmetického a preventívno-zdravotného účinku, aj jej kondičný efekt. Vaše telo sa prispôsobí záťaži a organizmus sa stane odolnejším.

Predpísaný „úbor“ do sauny je veľmi prostý – úplne donaha. Z hygienických dôvodov je potrebné používať ako podložku plachtu alebo osušku. Pred vstupom do kabíny sa osprchujeme vlažnou vodou a dôkladne utrieme dosucha. Tým sa zlepší vylučovanie potu pri saunovaní. Počas pobytu sa strieda proces prehriatia (1. vstup 8-12 min., 2. a 3. vstup max.15 min.) s ochladzovaním studenou vodou. Na toto je ideálnejšia sprcha, pod ktorou je ochladenie oveľa kvalitnejšie a hygienickejšie. Táto procedúra by sa mala opakovať 2 až 3 krát a cyklus sa ukončuje zabalením do suchej plachty, príp. aj deky a relaxáciou v odpočivárni. Človek pri potení v saune stratí 1000 až 2000 g vody, preto je dôležité dodať telu veľa tekutín pred aj po saunovaní. 

Sauna nie je určená pre ľudí s vysokým krvným tlakom, so srdcovo-cievnymi chorobami, s cukrovkou, s ochoreniami štítnej žľazy, s nádorovými a obličkovými ochoreniami, počas menštruácie a tehotenstva.