instagram xxl rezervacny system

Super ceny cvičení – už od 2,50 €!

FÍNSKA SAUNA

sauna tSaunovanie je veľmi prospešné počas celého roka, ale obzvlášť počas zimy a na jar! Pomáha pripraviť organizmus na chladné počasie a zvýšiť tak odolnosť voči nepríjemným prechladnutiam a virózam! Na jar je ideálnou súčasťou detoxikačných kúr. Samozrejmosťou je dokonalé zrelaxovanie!

 

V súčasnosti už nie je saunovanie luxusom, ale patrí k modernému životnému štýlu. Ľudia sa nechodia s priateľmi, či obchodnými partnermi rozprávať do zadymených kaviarní, obchodných centier, ale práve do sauny. Ak stále váhate a saunu ste nevyskúšali z dôvodov ostychu, či nechuti tráviť v nej čas s cudzími ľuďmi, máme pre vás riešenie - v našej saune vám ponúkame súkromie mimo pohľadov ostatných návštevníkov.

 

Čo vás u nás čaká? Samostatná miestnosť so saunou, ktorá bude vyhriata na teplotu 80 - 100 st. C. Na ochladzovanie sú k dispozícii 2 samostatné sprchy. Súčasťou je aj útulná odpočíváreň s posedením, lehátkami, časopismi a náladovým osvetlením pre maximálne pohodlie.

sauna2 t

 

 

Saunovanie je celá veda! Predpísaný „úbor“ do sauny je veľmi prostý – úplne donaha. Z hygienických dôvodov je potrebné používať ako podložku plachtu alebo osušku. Pred vstupom do kabíny sa osprchujeme vlažnou vodou a dôkladne utrieme dosucha. Tým sa zlepší vylučovanie potu pri saunovaní. Počas pobytu sa strieda proces prehriatia (1. vstup 8-12 min., 2. a 3. vstup max.15 min.) s ochladzovaním studenou vodou. Na toto je ideálnejšia sprcha, pod ktorou je ochladenie oveľa kvalitnejšie a hygienickejšie. Táto procedúra by sa mala opakovať 2 až 3 krát a cyklus sa ukončuje zabalením do suchej plachty, príp. aj deky a relaxáciou v odpočivárni.

Človek pri potení v saune stratí 1000 až 2000 g vody, preto je dôležité dodať telu veľa tekutín pred aj po saunovaní. K tomu vám poslúži rehydratačný nápoj, ktorý máte v cene kupónu.

Ak sa vám v saune zapáči a stanete sa jej pravidelnými návštevníkmi, pocítite okrem relaxačného, regeneračného, kozmetického a preventívno-zdravotného účinku, aj jej kondičný efekt. Vaše telo sa prispôsobí záťaži a organizmus sa stane odolnejším.

 

sauna3 t   

   Kontraindikácie. 

   Sauna nie je vhodná pre ľudí :

                             - s vysokým krvným tlakom

 

                             - so srdcovo-cievnymi chorobami

                             - s cukrovkou

                             - s ochoreniami štítnej žľazy

                             - s nádorovými a obličkovými ochoreniami

                             - počas menštruácie a tehotenstva.